Thursday 16 May 2024

Bike Party uzavře kapela ZAVÍRÁME

ZAVÍRÁME je rocková skupina, která původně vznikla v roce 1997 ve Valašském Meziříčí na troskách dříve známých meziříčských kapel Bezděz, Hilda Sutherskillová, Šraňky dolů nebo Koleměsta, které ve Valmezu působily v první polovině devadesátých let. V lednu 1999 natočila a vlastním nákladem vydala první pětipísňovou CD nahrávku "Zavíráme EP 99", přispěla dvěma skladbami na CD sampler Valmez ´99 a odehrála několik koncertů, převážně v tehdejším domovském M-klubu ve Valmezu.
 

 
Na konci roku 1999 se však tehdejší sestava rozpadla a až po téměř deseti letech se někteří původní členové sešli v Olomouci a spolu se svými dalšími olomouckými přáteli dali dohromady novou sestavu.
 
Od podzimu roku 2011 začala kapela připravovat nový repertoár, který na konci roku 2012 shrnula na nahrávce "Hejčínské terasy". V létě 2014 pak nahrála Album "Hořelo nám v bytě."

Kapela koncertuje, převážně v olomouckých klubech (Ponorka, Jazz Tibet Club, Bounty Rock Cafe) s občasnými výlety jinam (ostravský Hudební bazar, valašskomeziříčský M-klub). Na některých koncertech s kapelou příležitostně vystupuje i olomoucký saxofonista Igor Hartmann, který hostuje i v několika písničkách na aktuální nahrávce" 

No comments:

Post a Comment

Thanks for comment and see you in ORIENT EXPRESS